Вплив стратегій соціально-культурної інтеграції на життєвої діяльності мігрантів

  • Руслан Рагімлі Центр антропології Інституту археології та етнографії Азербайджанської національної академії наук
Ключові слова: соціокультурна інтеграція, адаптація, поділ, іммігрант, азербайджанці, Європа, Німеччина, транснаціоналізм

Анотація

В статті розглянуто особливості інтеграції азербайджанських іммігрантів в єдиний європейський соціокультурний простір. Описуються стратегії інтеграції іммігрантів в зовнішнє соціокультурне середовище, а питання соціокультурного прийняття азербайджанських іммігрантів в Європі вивчаються з наукової і теоретичної точки зору шляхом вивчення їхніх плюсів і мінусів. У статті досліджуються питання адаптації, акультурації, сепарації, маргіналізації, транснаціоналізму. Автор зазначає, що активна частина азербайджанських іммігрантів в Європі - це значною мірою люди, які отримали вищу освіту в країні походження або в країні прибуття, які планують побудувати кар'єру в суспільстві, до якого вони приїхали, які долучаються до соціокультурного середовища і намагаються стати частиною суспільства, яке сприймає місцеві культурні цінності. У той же час у статті зазначається, що молоді іммігранти також беруть участь в процесі акультурації і досліджуються причини цього. Автор зазначає, що іммігранти- азербайджанці воліють контактувати та вести справи або з турками, або з іранськими азербайджанцями, або з східноєвропейцями, тому що середньому і старшому поколінню зручніше спілкуватися з турками турецькою, а з східноєвропейцями - російською мовами. В статті розглянуто особливості інтеграції азербайджанських іммігрантів в єдиний європейський соціокультурний простір. Описуються стратегії інтеграції іммігрантів в зовнішнє соціокультурне середовище, а питання соціокультурного прийняття азербайджанських іммігрантів в Європі вивчаються з наукової і теоретичної точки зору шляхом вивчення їхніх плюсів і мінусів. У статті досліджуються питання адаптації, акультурації, сепарації, маргіналізації, транснаціоналізму. Автор зазначає, що активна частина азербайджанських іммігрантів в Європі - це значною мірою люди, які отримали вищу освіту в країні походження або в країні прибуття, які планують побудувати кар'єру в суспільстві, до якого вони приїхали, які долучаються до соціокультурного середовища і намагаються стати частиною суспільства, яке сприймає місцеві культурні цінності. У той же час у статті зазначається, що молоді іммігранти також беруть участь в процесі акультурації і досліджуються причини цього. Автор зазначає, що іммігранти- азербайджанці воліють контактувати та вести справи або з турками, або з іранськими азербайджанцями, або з східноєвропейцями, тому що середньому і старшому поколінню зручніше спілкуватися з турками турецькою, а з східноєвропейцями - російською мовами.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Посилання

The number of Azerbaijanis living in Germany has been announced (2019) Retrievedfromhttps://musavat.com/news/ almaniyada-yasayan-azerbaycanlilarin-sayi-aciqlanib_645532.html [in Azerbaijanian].
Berry J.W. et al. (eds.) (1992) Cross-cultural psychology: Research and applications. Cambridge University Press.459 p [in English].
Berry J.W. (2006) Contexts of acculturation. In: Sam DL, Berry JW, editors. Cambridge handbook of acculturation psychology. New York, NY: Cambridge University Press. pp. 27–42 [in English].
Берри Дж. и др. (2007) Кросс-культурная психология: исследование и применение. Харьков: Гуманитарный центр [in Russian].
Diaspora map (2021) Retrievedfromhttp://www.diasporamap.com/ [in Azerbaijanian].
Key figures on Europe (2016) Retrieved from https://ec.europa.eu/eurostat/documents/3217494/7827738/KS-EI-16- 001-EN-N.pdf/bbb5af7e-2b21-45d6-8358-9e130c8668ab [in English].
Glick Schiller N., Basch L., Szanton Blanc C. (1995) From Immigrant to Transmigrant: Theorizing Transnational Migration, Anthropological Quarterly. 68 (1), pp. 48–63 [in English].
Keohane R.O., Nye J.S. (eds.). (1971) Transnational Relations and World Politics. Cambridge, MA: Harvard University Press [in English].
Net migration in selected European countries in 2020. (2020) Retrieved fromhttps://www.statista.com/statistics/686124/ net-migration-selected-european-countries/#statisticContainer [in English].
Migration and migrant population statistics. (2021) Retrieved fromhttps://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/ index.php/Migration_and_migrant_population_statistics [in English].
Migration and migrant population statistics. (2020) Retrievedfrom
https://ec.europa.eu/info/strategy/priorities-2019-2024/promoting-our-european-way-life/statistics-migration-europe_ en [in English].
Weinreich P. (2009) “Enculturation,” not “acculturation”: Conceptualising and assessing identity processes in migrant communities. International Journal of Intercultural Relations. 33. pp.124–139 [in English].

Переглядів анотації: 94
Завантажень PDF: 142
Опубліковано
2021-08-09
Як цитувати
Рагімлі, Р. (2021). Вплив стратегій соціально-культурної інтеграції на життєвої діяльності мігрантів. Науково-теоретичний альманах Грані, 24(4), 56-65. https://doi.org/10.15421/172139
Розділ
ІСТОРІЯ