Загальні відомості
Науково-теоретичный альманах "Грані" видається з жовтня 1998 року.
Засновники: Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара; Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України; Центр соціально-політичних досліджень.
Свідоцтво про державну реєстрацію КВ № 19758-9558ПР
видано Міністерством України у справах преси та інформації 19.03.13.
Реєстрація в Міжнародному центрі ISSN 2311-6420 (Print), 2413-8231 (Online).
Журнал розрахований на широке коло читачів (науковців, фахівців) в галузі філософії, історії, соціології, політології Адреса веб-ресурсу журналу в інтернеті: www.grani.org.ua
До складу редколегії входять вітчизняні та зарубіжні вчені з США, Великобританії, Литви, Італії, Китаю, Польщі, Казахстану.
У виданні публікуються тільки нові роботи які відображають сучасні тенденції і різні грані розвитку соціальної і гуманітарної сфер наукової думки.
Всі статті, які друкуються в журналі, проходять рецензування провідними фахівцями відповідних галузей, а також наукове, загальне та технічне редагування співробітниками редакції. Редакційна політика спрямована на запобігання плагіату і забезпечення високого наукового рівня статей.
Тематична спрямованість:
У перекладі на англійську з української назва видання означає - Edge. Альманах створювався і працює на Грані декількох наукових дисциплін що відкриває нові можливості для междісциплінарних досліджень. Зокрема роботи присвячені аналізу історичних і політичних процесів, які осмислюються з точки зору різних філософських і соціологічних концепцій.
"Грані" являє собою збірник оригінальних наукових робіт як українських авторів присвячених соціально-гуманітарним питанням історії та сучасності України і Східної Європи, так і важливих для цих регіонів сучасних досліджень авторів з інших регіонів світу.
Видання презентує кращі роботи українських вчених в соціально-гуманітарній сфері в філософії, історії, соціології, політології і таким чином показує внесок українських вчених у розвиток цих наукових дисциплін.
Висвітлюються: перебіг суспільної трансформації в Україні та інших пострадянських країнах, проблематика міждержавних конфліктів, вплив глобалізації та особливості геополітики у Східній Европі, соціально-гуманітарні питання сучасного світу, нові погляди на класичні вчення відомих мислителів тощо.
Включено до переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук з державного управління (рішенням експертної ради МОН України від 15.04.2014).
Індексується в міжнародних наукометричних базах:
- Ulrichsweb
- Index Copernicus;
- National Library of Ukraine Vernadsky;
- DOAJ;
- ERIH PLUS.
- eLibrary;
- Google Scholar;
Періодичність виходу: 12 разів на рік.
Мова видання: українська, російська, англійська.
Видавець: Видавництво «Грані» (Свідоцтво про внесення суб’єкта видавничої справи до державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції Серія ДК № 2131 від 23.03.2005).
Журнал за 20 років свого існування набув широкого визнання та отримав стійку базу передплатників в Україні та за кордоном в Росії, Казахстані, Азербайджані. Редакція щорічно заключає договори з передплатними агенціями цих країн з конкретними датами передачі журналу за відповідними адресами.
Автори зберігають авторське право, а також надають право журналу публікувати оригінальні наукові статті, що містять результати експериментальних і теоретичних досліджень і не знаходяться на розгляді для опублікування в інших віданнях. Всі матеріали поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution, яка дозволяє іншим розповсюджувати роботу з визнанням авторства цієї роботи і першої публікації в цьому журналі.