Медіанасильство в інформаційному суспільстві в контексті медіаантропології
Анотація
У статті розглянуто медіанасильство як прояв девіантних маніфестацій індивідуального та колективного соціального тіла. Охарактеризований зсув акцентів від праць соціологічної та етнографічної спрямованості до більш широкого формату досліджень людини та медіа, що відбувся у другій половині ХХ ст. і пов’язаний, на думку автора, з формуванням медіаантропології як людиновимірної парадигми постмодерних масмедіа. Визначено місце концепту медіанасильства в проблемному полі медіаантропології як результату трансформацій соматичного буття в масмедіа і в культурному просторі інформаційного суспільства. З’ясовано, що засоби масової інформації є продуктами культури і соціальних процесів, факторами конструювання ідентичності. Такі їхні характерні властивості потребують більш свідомої моральності та відповідальності. Масмедіа потребують осмислення та репрезентації нових модусів тілесності / духовності та раціональності / ірраціональності в засобах масової інформації та формах соціальнополітичного життя. Внаслідок послаблення або занепаду духовного та інтелектуального компонента в соматичному бутті суспільство загрожує перетворитися на колективне гротескне тіло, а медіа, які експлуатують ці соціальні деформації, перейти у формат спотвореного та гротескного у гіршому сенсі цього слова медіаспектаклю. В статті застосовано метод антропологічної редукції, елементи культурноісторичного і структурнофункціонального аналізу.Завантаження
Посилання
Zherebkin, S.V. Nestabilnyie ontologii v sovremennoy filosofii (Nonstable ontologies in the modern philosophy). Harkov: HTsGI, 2013. 378 р.
Mazorenko, M.O. Fenomen masmedia v kulturnomu prostori informatsiynogo suspilstva: filosofskoantropologichniy analiz (Phenomenon of the masmedia in the cultural space of the information society: philosophicalanthropological analysis). HarkIv, 2012. 19 р.
Suginyan, G. Antropologicheskiy sdvig (Anthropological shift). Zhurnalnyiy zal. Mode of access: http://magazines.russ.ru/neva/2012/2/su10.html
Besley T., Persson T. The Logic of Political Violence. The Quarterly Journal of Economics. 2011. Vol. 126. No. 3. pp. 14111445.
Cerulo, K.A. Deciphering Violence: The Cognitive Structure of Right and Wrong. New York: Routledge, 1998. xii, 189 p.
Held, Virginia. The Media and Political Violence. The Journal of Ethics. 1997. Vol. 1. No. 2. pp. 187202.
Jackman, Mary R. Violence in Social Life. Annual Review of Sociology. 2002. Vol. 28. pp. 387415.
Slocum, D. 9/11 Film and Media Scholarship. Cinema Journal. Vol. 51, No. 1 (Fall 2011). pp. 181193.
Williams, Linda. Film Bodies: Gender, Genre, and Excess. Film Quarterly. 1991. Vol. 44. No. 4. pp. 213
Переглядів анотації: 184 Завантажень PDF: 83