Становлення правової культури українського народу в українській філософії
Анотація
Дане дослідження, яким займається автор, полягає у вияві науково-методичних критеріїв, на основі яких формується правова культура українців. Методологічною базою, стосовно вивчення філософських, юридичних політичних ідейно-теоретичних положень цієї тематики стали наукові роботи сучасних дослідників у сфері філософії, політології та культурології, які формували наукові категорії та методики філософського і юридичного аналізу. Категоріальний принцип, який був покладений в основу даного дослідження, є історико - культурологічний аналіз, який конкретизує дану тему дослідження з духовного боку, визрівання правової культури українців в історичній площині та з використанням філософсько-методологічного апарату. Було звернуто увагу на той фактор, що члени Кирило-Мефодіївського товариства заклали принципи правової культури в Україні. Зазначено, що вони критично сприймали цивілізацію та її принади, які впливали на свідомість людей та міняли їх культурне життя. Форми суспільного буття мають елементарні ознаки суспільно-колективного співжиття, раціональності в побутовій та особистій культурі серед українців як укорінення принципів демократичного управління, при цьому право народу повинно бути вищим законом ніж рішення окремої людини-лідера, при цьому, особистість є громадянською людиною, що є політичною базою для створення правової держави. Правосвідомість українців є актуальною темою сучасних філософських досліджень в умовах кризових соціально-політичних явищ.Завантаження
Посилання
Gabibulina, N. I., 1992. Liberalizm v Rossii (istoriko-filosofskiy analiz) [Liberalism in Russia (historical-philosophical analysis)]. Alma-Mater 7—9, 71—75. Moscow (in Russian).
Drahomanov, M. P., 1991. Vybrane [Favorites]. Lybid’, Kyiv (in Ukrainian).
Kostomarov, M. I., 1990. «Zakon Bozhyy» Knyha buttya ukrayins’koho narodu [«Act of God» book of life of the Ukrainian people]. Lybid’, Kyiv (in Ukrainian).
Krysachenko, V. S., 1996. Ukrayinoznavstvo [Ukrainian Studie]. 1. Kyiv (in Ukrainian).
Pavlychko, S. D., 1999. A. Kryms’kyy u 1890-i roky: na pidstupakh do radykal’noho separatyzmu
[A. Kryms’kyy in 1890, on the outskirts of radical separatism]. Kyyivs’ka starovyna 3, 145-146. Kyiv (in Ukrainian).
Переглядів анотації: 191 Завантажень PDF: 94