Інформаційний капітал у сучасному суспільстві: до концептуалізації поняття
Анотація
У статті висвітлюється питання теоретичної концептуалізації поняття інформаційного капіталу на основі концепції П. Бурд’є. Логіка аналізу розгортається від загального контексту інформаційного суспільства, цифрової нерівності до конкретного, – опису інформаційного капіталу за трьома класичними формами капіталів. Описано структуру інформаційного капіталу, що окреслена на основі розробок інформаційного суспільства і теоретичних розробок концепції П. Бурд’є. Запропоновано структуру інформаційного капіталу, яка представлена порівняльній перспективі між різними видами капіталів і включає інкорпорований, об’єктивований та інституціалізований стани. Здійснено теоретичний нарис можливостей конвертації інформаційного капіталу в інші види капіталів. Акцентується увага на ролі інформаційних технологій, інформації як ресурсів, що здатні надавати своїм володарям виключну компетенцію, блага та переваги в інформаційному суспільстві. Наголошується на тому, що інформаційний капітал втілює прояви відносин власності на інформаційний продукт, що в умовах інформаційного суспільства є основою для його ліквідності в контексті конвертації в інші види капіталів. Розглянуто обмеження емпіричного аналізу інформаційного капіталу і запропоновано орієнтири його дослідницької стратегії на прикладі конкретних тем і рівнів соціологічного дослідження.Завантаження
Посилання
Burd’e P. Formy kapitala (Forms of capital). Jekonomicheskaja sociologija: jelektronnyj zhurnal, 2002, №5.
Koulman Dzh. Kapital social’nyj i chelovecheskij (Social Capital in the Creation of Human Capital). / Jekonomicheskaja sociologija, 2004, №3.
Radaev V. Ponjatie kapitala, formy kapitalov i ih konvertacija (Notion of the capital, forms of the capital and capital’s conversion). / Jekonomicheskaja sociologija, 2002, №3.
Ujebster F. Teorii informacionnogo obshhestva (Theories of the Information Society). / M.: Aspekt Press, 2004 – 400p.
Christian Fuchs. The Role of Income Inequality in a Multivariate CrossNational Analysis of the Digital Divide. – Social Science computer Review. SAGE, 2008.
DIDIX: A digital divide index for measuring inequality in IT diffusion[Text]/ IT&SOCIETY, VOLUME 1, ISSUE 7, SPRING. SUMMER 2004. PP. 2138
End of General Availability for MIPS® IRIX® Products [Text]/ Silicon Graphics, December 2006.
European Commission. Cyber security report[Text]/ Special Eurobarometer, 2012.
Think with Google. Google Trends 2014 //Google Corporation.
Переглядів анотації: 321 Завантажень PDF: 131