Методологія дослідження та вивчення документообігу у сфері туризму (на основі досвіду місцевих бібліотек)

  • Надір Ісмайлов Бакинський державний університет, Завідувач відділу бібліографії (Баку, Азербайджан)
  • Ірада Байрамова Бакинський державний університет, відділ бібліографії (Баку, Азербайджан)
Ключові слова: туризм, бібліотека, документ, інформаційний ресурс, документообіг, аналіз

Анотація

Основною метою дослідження є вирішення проблеми пошуку інформації в сучасний час, у тому числі сучасного стану документообігу в цій сфері, меншою мірою за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, інформаційних ресурсів мережі Інтернет. Незважаючи на динамічне зростання електронних інформаційних ресурсів, проблему задоволення інформаційних потреб суспільства сьогодні не можна вважати повністю вирішеною. Оскільки значення критеріїв повноти, достовірності та достовірності інформації, розміщеної в інформаційних мережах, особливо в Інтернеті, не завжди є позитивними. Термін інформаційного пошуку вперше був використаний англійською мовою в науковій літературі в 1952 році Кельвіном Мюєрсом. У статті розглядаються проблеми виникнення та формування документообігу в галузі туризму в Азербайджані. У дослідженні вивчались історичні форми документообігу при наданні інформації з туризму, надано інформацію про туристичні документи, які наявні в окремих бібліотеках. На основі досліджень місцевих авторів поняття документообігу інтерпретовано з науково-теоретичної та концептуальної точки зору. У статті також проаналізовано традиційні та електронні ресурси сфери туризму, які складають основу фондів документів бібліотечно-інформаційних установ в інформаційному середовищі та системно визначено їх характеристики. Досліджено місце та роль документообігу в бібліотеках та інформаційних установах. На основі досвіду конкретних бібліотек висвітлено документообіг у сфері електронного туризму. У статті аналізується документообіг з туризму в Азербайджанській національній бібліотеці імені М. Ф. Ахундова, в Бібліотечно-інформаційному центрі Азербайджанського університету туризму та менеджменту від професійно-технічних університетів як приклад досвіду місцевої бібліотеки.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Посилання

Ismayilov, N., & Rzayeva, Z. (2021). Formation, development, and current state of document flow in the field of librarianship and bibliography in Azerbaijan. Monograph. S. A. Khalafova (Ed.). Baku: “Translator”.
Suo, N. (2016). Dokumentalʹnyy potok: struktura i zakonomernosti razvitiya [Documentary flow: structure and patterns of development]. Retrieved from http://m.diary.ru/~shamomist/p209503775.htm?oam.
Gohberg, L. M., & Sagieva, G. S. (2007). Russian Science: Bibliometric Indicators. Forsyth, 1, 44-53.
Lazarev, V. S. (1991). “Bibliometry”. Questions of bibliography and library science: interdisciplinary. Sat Minsk, 12, 3-18.
Struktura dokumentalʹnogo potoka [The structure of the document flow]. (2019). Retrieved from http://studopedia.org/8-25581.html.
Tahirov, K. M. (2013). World National Libraries. Azerbaijan National Library named after M. F. Akhundzade. Baku, BUN.
Azerbaijan Tourism and Management University. (2022). Retrieved from https://atmu.edu.az/az/umumi-melumat1.
Digital catalogue. (2022). Azerbaijan National Library. Retrieved from http://ek.anl.az/search/query?theme=e-kataloq.

Переглядів анотації: 31
Завантажень PDF: 31
Опубліковано
2022-07-01
Як цитувати
Ісмайлов, Н., & Байрамова, І. (2022). Методологія дослідження та вивчення документообігу у сфері туризму (на основі досвіду місцевих бібліотек). Науково-теоретичний альманах Грані, 25(3), 70-76. https://doi.org/10.15421/172239
Розділ
ІСТОРІЯ