Мультидисциплінарні питання суспільних наук

  • Сабіна Алізаде Азербайджанський державний аграрний університет
  • Есміра Набієва Азербайджанський державний аграрний університет
Ключові слова: соціальна робота, мультидисциплінарність, соціальні науки, література, міждисциплінарний

Анотація

Міждисциплінарність – це теоретико-педагогічний підхід та академічна практика, що набуває все більшої популярності та поширення. Хоча міждисциплінарність ‒ це загальна назва певної теоретичної, педагогічної та інституційної діяльності, вона справді радикально вплинула на дисциплінарні відмінності та змусила різні дисципліни перевизначити свої гносеологічні та методологічні межі. У той же час міждисциплінарність радикально впливає на структуру академічних спільнот, які часом чітко окреслили власні символічні та інституційні кордони.  У цьому дослідженні поняття міждисциплінарного, яке стає все більш популярним і впливовим, буде обговорено в контексті відносно тривалої історії дисциплінарних відмінностей, а також будуть критично проаналізовані різні визначення поняття та проблематизації поняття в різних контекстах. Принцип міждисциплінарності в розвитку сучасної науки засвоюється на основі соціальної роботи. Інформація виникає в соціальному контексті як діяльність людини. Отже, і знання, і метод пізнання, суспільство, в якому воно виникло, традиції, історія, релігія, культура тощо.  Наскільки абстрактним воно може бути від свого контексту? Універсальних і загальноприйнятних, остаточних відповідей на подібні питання не існує. Проте можна констатувати, що поняття, пов’язані зі знанням і наукою, розглядаються та обговорюються майже в кожному історичному періоді. Відповідно, знання, як одна з найбільш фундаментальних проблем людства, аналізувалося в рамках релігії та філософії в античні часи. Цей аналіз здебільшого проводиться індивідуально, а знання ґрунтуються на ізольованих суб’єкт-об’єктних відносинах. Перші мислителі античності розглядали знання як акт раціонального виправдання. Однак останнім часом посилюються сумніви щодо представлення істини в сучасній науці. Міждисциплінарність майже стала ключовим словом не лише в сучасних наукових колах, а й у світі бізнесу та різних професійних сферах.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Посилання

Aant, E. (1987). Internal and External Regularities in Research and Higher Education Systems.
Abbott, A. (2001). Chaos of Disciplines. Chicago: University of Chicago Press.
Arild, B., & Jentoft, S. (2009). Building Bridges: Institutional Perspectives on Interdisciplinarity. Futures, 41, 446-454.
Becher, T., & Huber, L. (1990). Editorial. European Journal of Education, 25(3), 235.
Roberta, F. (1988). Interdisciplinary: the First Half-Century. Words: for Robert Burchfield’s Sixty-Fifty Birthday. In Eric G. Stanley. Woodbridge: D.S. Brewer.
Tomanbay, İ. (2011). Sosyal Çalışma and Sosyal Hizmetlerde Önce Kavram – Sosyal Çalışmada Kavram Sorunu. Ankara: Sabev Yay.
Zastrow, C. (2015). Sosyal Hizmete Giriş. (Çev. Editörü: Durdu Baran Çiftçi). Ankara: Nika Yay.

Переглядів анотації: 31
Завантажень PDF: 41
Опубліковано
2022-02-25
Як цитувати
Алізаде, С., & Набієва, Е. (2022). Мультидисциплінарні питання суспільних наук. Науково-теоретичний альманах Грані, 25(1), 84-87. https://doi.org/10.15421/172212
Розділ
ФІЛОСОФІЯ