Квазітрансцендентне і безпосередність ВИЩОГО стану свідомості

  • Михайло Мурашкін Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ
Ключові слова: квазітрансцендентність, безпосередність, іншість, вищий стан, свідомість, релігія, містика, культура, постмодернізм

Анотація

Метою дослідження є з’ясування і освітлення таких понять як «квазітрансцендентне» і «безпосередність» ВИЩОГО стану свідомості як компенсаторного осяяння. Автор вияв важливості і значимості зв’язку квазітрансцендентного і безпосереднього як характеристик одного конкретного явища психічного життя людини, ВИЩОГО стану свідомості як компенсаторного осяяння. Розглядається безпосередність іншого всередині самої людини, того іншого який регулює і очищує, що відображено в роздумах постмодерністів. Методологія отримання нових знань ґрунтується на компаративному методі дослідження. Розглядались різні стани людини і різне розуміння «квазітрансцендентного» і «безпосереднього» в релігійно-містичній культурі і в сучасній філософії постмодернізму. «Квазітрансцендентність» і «безпосередність іншого» можуть розумітися як інша людина яка має зовсім інший світогляд, зовсім інші природні властивості, а можуть розумітися як певний стан людини. В залежності від цього методологія дослідження повина бути різною. Наукова новизна полягає в тому, що вперше розглядається такий феномен людської природи, як ВИЩИЙ стан свідомості, її компенсаторне осяяння. Сучасна філософія постмодернізму фіксує визнання людиною власного іншого всередині себе, що може бути важливим предметом дослідження. Квазітрансцендентність і безпосередність іншого в постмодернізмі розуміються по-різному. Це і інша людина, яка має абсолютно інший світогляд, яку ніяк не зрозуміти. Але це і ВИЩИЙ стан свідомості самої людини, стан її особливого «я», коли зупиняються всі непотрібні дії. В постмодернізмі цей стан називають по-різному. Показано, що постмодернізм оперує розумінням категорій «квазітрансцендентного і» і  «безпосередність іншого» не тільки як «інша людина», але і як певний стан людини, стан ВИЩОГО. Висновки. З’ясовано, що ВИЩИЙ стан свідомості представлений в постмодернізмі як внутрішне визнання людиною власного іншого всередині себе, може розумітися як компенсаторне осяяння, що є невід’ємним феноменом природи людини. ВИЩИЙ стан свідомості припиняє усіляку неважливу діяльність. Через це йде процес очищенння від застарілих, відживших своє думок і почуттів. Очищення йде в зв’язку з тим, що існують компенсаторні механізми психіки які притаманні самій природі людини, які здатні оновлювати психічні процеси. Поняття «квазітрансцендентність» і «безпосередність» виглядають як властивості-характеристики одного і того же стану свідомості.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Посилання

Avesta. Avesta v russkikh perevodakh (1861–1996) [Avesta. Avesta in Russian Translations (1861-1996)]. (1997). Sankt-Peterburg: Zhurnal «Neva». RKHGI.
Bibliya. Kniga Svyashchennogo Pisaniya Vetkhogo i Novogo Zaveta [Bible. Book of Holy Scripture of the Old and New Testaments]. (2011). Moskva: Rossiyskoye bibleyskoye obshchestvo.
Bibliya. Svyate Pysʹmo Staroho ta Novoho Zavitu [Bible. The Holy Scriptures of the Old and New Testaments]. (2007). Rym: Vydavnytstvo ottsiv Vasylian «Misioner».
Dao de tszin (2001). Lyuyshi Chun'tsyu (Vesny i oseni gospodina Lyuya) [Lushi Chunqiu (Spring and Autumn of Mr. Liu)]. Dao de tszin. Moskva: Mysl'.
Dkhammapada [Dhammapada]. (2005). Moskva: OOO «Izdatel'skiy dom «Sofiya».
Khalapsis, A.V. (2017). Zerkalo Klio: Metafizicheskoye postizheniye istorii [Clio's Mirror: Metaphysical Comprehension of History]. Monografiya. Dnepr: Serednyak T.K.
Kolodnyy, A. (2020). Fenomen relihiyeznavstva [The phenomenon of religious knowledge]. Monohrafiya. Kyyiv: Interservis.
Koran [Koran]. (1990). Moskva: Izdatel'sko-poligraficheskaya firma «ANS-Print» Assotsiatsii «Novyy stil'».
Nisargadatta, Makharadzh. (2013). Ya yest' To [I am That]. Moskva: ID «Ganga».
Rigveda: Mandaly I-IV [Rig Veda: Mandalas I-IV]. (1989). Moskva: Nauka.
Tora, s perevodom na russkiy yazyk [Torah, with translation into Russian]. (2005). Izdatel'stvo Feor.
Vahanyan, N. (2003). Kvazitranstsendentne (Quasi-transcendental) [Quasi-transcendental. The Encyclopedia of Postmodernism]. In Entsyklopediya postmodernizmu. Kyyiv: Vyd-vo Solomiyi Pavlychko «Osnovy».
Zabiyako, A. P. (2009). Trans [Trance]. In Entsiklolpediya epistemologii i filosofii nauki. Moskva: «Kanon» ROOI «Reabilitatsiya».

Переглядів анотації: 45
Завантажень PDF: 57
Опубліковано
2021-10-29
Як цитувати
Мурашкін, М. (2021). Квазітрансцендентне і безпосередність ВИЩОГО стану свідомості. Науково-теоретичний альманах Грані, 24(10), 19-24. https://doi.org/10.15421/172196
Розділ
ФІЛОСОФІЯ