Азербайджанська культура XVII століття очима європейських подорожніх

  • Севда Абдуллаева Азербайджанський державний сільськогосподарський університет
  • Саміра Гасимова Азербайджанський державний сільськогосподарський університет
Ключові слова: століття, мова, культура, пам'ятник, історія, мандрівник, Європа, історик

Анотація

На початку XVI століття, внаслідок створення імперії Сефевідів в Азербайджані, культура людей також значно розвинулася, особливо завдяки посиленню централізованої політичної структури. «Мовна спільність, яка є одним із факторів національного етапу суспільної єдності», стала реальністю, яка тісно об’єднала азербайджанський народ у XVII столітті.У XVII столітті Азербайджан залишався одним із найважливіших культурних центрів Близького та Близького Сходу. Поточні війни Сефевідів та Осману наносили нищівний удар по культурному розвитку народу. Багатьох відомих азербайджанських вчених було захоплено та вивезено до Стамбула, а деяких переведено в Казвін та Ісфахан. Лише в середині XVII століття в Азербайджані відбулося певне пожвавлення у розвитку науки та освіти. У містах країни існували різні навчальні заклади, які були центрами ремесел, торгівлі та культури. У середні віки всі навчальні заклади, включаючи медресе, сусідські школи, текії, мали, звичайно, релігійний характер.Ретельний аналіз інформації, поданої середньовічними істориками та мандрівниками, призводить до висновку, що книгодрукування було відоме не лише в Азербайджані в середині XVII століття, але навіть сюди була завезена друкарський верстат. Французький мандрівник Шарден пише, що імперія Сефевідів, усвідомлюючи переваги друку, висловилася за те, щоб доставити його в Іран.Загалом історія Азербайджану в середні віки (як і в XVII столітті) мала характер наукової хроніки. Однак навіть сам запис реальних подій слугував розвитку історичного мислення людей, забезпеченню зв'язку спадщини. Розширення народної творчості, поширення культурного потенціалу на Близькому та Близькому Сході було однією з особливостей розвитку азербайджанської культури в XVII столітті. Несприятливі соціально-економічні та політичні процеси негативно позначились на розвитку культури в країні.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Посилання

The history of Azerbaijan. (2007). In seven volumes. III volume (XIII–XVIII centuries). Baku: "Elm", 592 p.

The history of Azerbaijani literature. (2009). In seven volumes. III volume. Baku: “Elm”.

Haji Zayn al-Abidin Shirvani. (1974). Riyaz al-siyakhat. Іn 3 books. ("Gardens of Eden of Travel"). Volume 11. Book 1.

Gasimov, Kh. (2008). Azerbaijani culture in the Middle Ages. Baku: “Aspoligraf”.

Mammadov, R. A. (1977). Historical essay of Nakhchivan city. Baku: Elm.

Parviz, Kazimi. (2008). Library work in Azerbaijan during the Safavid period. Baku: Baku University Publishing House.

Efendiev, O. A. (2012). The Azerbaijani state of the Safavids in the 16th century. Baku: Elm.

Mammadova, S. K. (2001). “Cultural studies”. Baku: “Kooperasiya” publishing.

Onullahi, S. M, & Hasanov, A. Q. (1974). About 2 more unknown letters of Safavid rulers (From the history of interstate correspondence in the Azerbaijani language). Scientific works, history and philosophy series of AUL, 2.

Gasimov, X. S. (1997). The place of the Azerbaijani Renaissance in world culture. Azerbaijan in international multilateral relations. Reports of the II Baku International Symposium (November 22-24, 1995). (pp. 151–152). Baku.

Jafarov, N. (1988). Stages of formation of Azerbaijan national culture. Gobustan, 4, 3–7.


Переглядів анотації: 77
Завантажень PDF: 102
Опубліковано
2021-02-28
Як цитувати
Абдуллаева, С., & Гасимова, С. (2021). Азербайджанська культура XVII століття очима європейських подорожніх. Науково-теоретичний альманах Грані, 24(2), 41-45. https://doi.org/10.15421/172113
Розділ
ІСТОРІЯ